Lion´s Mane: Põnev neuroloogiline liitlane

 Lion´s Mane ehk Lõvilakk-korallnarmik:Põnev neuroloogiline liitlane

 

 Meditsiiniliste seente maailmas on üks liik teeninud enda jaoks aukartust äratava maine tänu oma ainulaadsele välimusele ja märkimisväärsetele tervisekasudele – Lõvilakk. Tuntud ka kui Hericium erinaceus, on see põnev seeneliik paelunud nii teadlasi, kui ka tervise entusiaste oma potentsiaaliga toetada aju tervist, parandada kognitsiooni ning pakkuda mitmeid muid terapeutilisi omadusi.

 

 Lion´s mane seenel on pikk ajalugu, mis ulatub sügavale traditsioonilisse idamaise meditsiini, eriti Hiina, Jaapani ja Korea kultuuridesse. Jaapanis tuntakse seda “Yamabushitake” nime all ning seda on juba sajandeid austatud selle ravivate omaduste tõttu. Ajaloolised tekstid dokumenteerivad selle kasutamist seedimise, seedetrakti tervise ja üldise heaolu toetamisel. Selle seene välimus, mis meenutab lõvi lakka, inspireeris sellele seene liigile nime. Selle seene seostamine lõviga, mis sümboliseerib võimu ja aadlit, tugevdab veelgi seene kõrget staatust. Läbi ajaloo on Lion´s Mane seen olnud austatud kui püha seen, millel on müstilised omadused.

 

Lion´s Mane seen sisaldab ainulaadseid ühendeid, mis soodustavad neuronite kasvu ja kaitset ning seetõttu võib see potentsiaalselt toetada kognitiivset funktsiooni ja aju tervist.

Olulisemad ühendid on

  1. Heritsenoonid ja erinatsiinid: Need ühendid stimuleerivad närvi kasvufaktori (NGF) tootmist, valku, mis mängib olulist rolli neuronite kasvus, säilitamises ja taastumises.
  2. Beetaglükaanid: Need polüsahhariidid omavad immuunsüsteemi moduleerivaid omadusi, aidates kehal immuunsüsteemi efetiivsemalt töös hoida.

 

Lion´s mane seene tarbimisega on seotud mitmeid võimalikke tervise kasusid, sealhulgas:

  1. 1. Kognitiivne parendamine: Lion´s Mane seen on näidanud lootustandvaid tulemusi kognitiivse funktsiooni, mälu ja keskendumise toetamisel. <- kas see on ok lause? See võib pakkuda neuro kaitse omadusi ning aidata haiguste nagu Alzheimeri ja Parkinsoni tõbi korral.
  2. Meeleolu ja vaimne heaolu: Mõned uuringud viitavad sellele, et Lion´s Mane seen võib positiivselt mõjutada meeleolu ja vaimset tervist, vähendades ärevuse ja depressiooni sümptomeid.
  3. Närvide regenereerimine: Lõvimane seeni NGF-stimuleerivad omadused võivad potentsiaalselt toetada närvide taastumist ja aidata närvikahjustuste paranemisel.

 

Kõige efektiivsem on Lion´s Mane seent tarbida topelt ekstraktina, mis teeb selle regulaarseks tarbimiseks mugavaks. Pulbrit on hea segada näiteks kuumade jookide või jogurti sisse. Meie enda lemmik viis on see segada hommikuse kohvi sisse.

 

Lion´s Mane topelt ekstrakti saad endale mugavalt tellida SIIT

 

Aeg on anda ajule lisa fokuseerimis võimet!